Login: Heslo:
Sobota 22. července 2017
Výuka se nekoná.


Pexeso

Studenti našeho gymnázia na prknech, která znamenají svět...

Jarní muzikálová nálož v Městském divadle Znojmo

Po půl roce, opět a zase, na Den matek – Aleš a jeho banda k tomu, vrací se na místo činu. Nastražit nálož. Výbušninu! Muzikálová bomba vybouchla 10. května 2015 hned dvakrát, v časech 15 hod a 18 hod. Zranění však odcházeli v osudnou neděli ze znojemského divadla s úsměvy na rtech. Žádný strach, to jenom dorazily brněnské MdBácké hvězdy potěšit všechny milovníky kultury – divadla obzvlášť.

Nejprve diváky tanečně rozehřála třída 2.A, aby následně šestice hostů pod vedením Aleše Slaniny odstartovala devadesátiminutovou smršť zabijáckých hitů ze světoznámých muzikálů. Postupně se v útoku objevili úplně všichni – Andrea Březinová, Svetlana Janotová, Ladislav Kolář i Robert Jícha. Výše zmínění disponovali velice bohatou zásobou munice. Prostřídali písničky z muzikálů jako Šumař na střeše, Papežka, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť (za vydatné sborové pomoci žáků 2.A i 6.A v počtu 40 studentů), Flashdance, Čarodějky z Eastwicku nebo Duch. Neopomněli též použít hned několik tajných zbraní, mimo jiné nejmladšího z šestice Tomáše Daleckého, ale hlavně odkryli části z připravovaného pražského Romeo a Julie a brněnského Ostrova pokladů.

Na závěr se umělci trefili přesně do černého s u nás oblíbenou Hoja hoj a s pozváním na Biskupský dvůr do Brna, kde se Noc na Karlštejně hraje v létě, abychom netrpěli prázdninovými syndromy divadelního nedostatku. Nezbývá než poděkovat Alešovi a jeho partě (zde musím zmínit hudebníky Tomáše Küfhabera a Pavla Plcha jako čistou esenci brněnského orchestru). Velký dík právem náleží také Ladislavě Rivolové za bezchybnou a hladkou organizaci akce. A sami sobě si můžeme gratulovat, že jsme dali přednost divadlu před hokejem. Nelitovali jsme. Již nyní se těšíme na dobu adventní, kdy nás znovu přijedou Aleš Slanina a spol. z Městského divadla Brno „odzbrojit“ dávkou výbušného vánočně-muzikálového koktejlu.

 

text: Klára Tesařová (bývalá 4.E); nyní studentka žurnalistiky na Masarykově univerzitě Brno

fotky: Hanka Teplá (4.B)

Autor: Mgr. Ladislava RivolováZveřejněno: 12.05.2015 • Přečteno: 1919x
Stránky čte
hostů: 27
a přihlášených
Jídelníček
Jídelníček není připraven.
Nezapomeňte poblahopřát
Svátky
Dnes: Magdaléna
Zítra: Libor
Pozítří: Kristýna
Narozeniny brzy oslaví
Barabášová Adéla
Bařinka Lukáš
Klikorková Helena
Komenda Jiří
Navrkalová Alice
Růžičková Andrea
Toufarová Blanka
Votavová Anna
Šikulová Natálie
Řeháková Sabina
© 1996-2017 Gymnázium Dr. Karla Polesného Znojmo
Obsah stránek neprošel redakční ani jazykovou úpravou!
Optimalizováno pro rozlišení 800*600 bodů a vyšší
a prohlížeč MS Internet Explorer ver. 5.5 a vyšší
Webmaster
Stránka byla sestavena za 0,36817 sekund.