Login: Heslo:
Sobota 20. dubna 2019
Výuka se nekoná.Stravování pro veřejnost


Sportovní třídaPexeso

Piráti, -ismy, gotika... jde to vůbec dohromady?

V pátek, 15.5.2015, vyrazily třídy 2.A, 4.B a paní učitelky Ladislava Rivolová a Dana Štimplová do Brna na literárně-výtvarnou exkurzi. Prvním bodem programu se stala výtvarná výstava obrazů a soch v Pražákově paláci, které se zdály za velmi poučného výkladu paní učitelky Štimplové ještě zajímavější. Mohli jsme nahlédnout do naší i evropské historie a pozorovat jednotlivá období výtvarného umění, jako je kubismus, surrealismus nebo expresionismus. Po opuštění Pražákova paláce, kde výstava probíhala, jsme se přesunuli na náměstí Svobody.

Zde naše exkurze pokračovala pro 2.A vědomostním kvízem o historii města Brna. Trojčlenné týmy dostaly celkem patnácti otázek. Poznat tři gotické památky Brna, vyhledat název nejvyšší budovy, nebo zjistit tři brněnské univerzity atd, nedělalo soutěžícím žádný problém. Klíčem ke správným odpovědím byla hlavně komunikace s místními občany, kteří byli velmi laskaví a ochotně pomohli týmům, které si s něčím nevěděly rady. V našem týmu jsme si procvičili i angličtinu, neboť jsme „vyfasovali“ do naší skupiny i Belgičana Nilse, který je ve třídě 4.B naší školy na studijním pobytu. 

Po vyplnění kvízu následovalo osobní volno na oběd. Ve 13:15 h jsme se opět všichni sešli, abychom mohli pokračovat k poslednímu bodu naší páteční výpravy. Nasedli jsme do autobusu a vyjeli směr Městské divadlo Brno. Společně jsme se všichni převlečení a upravení do divadla vydali k hudební scéně. Představení, na které jsme přijeli, byl muzikál s názvem Ostrov pokladů, podle slavného spisovatele Roberta Louise Stevensona. V hlavních rolích s Alešem Slaninou a Tomášem Daleckým, kteří nedávno krásně zazpívali ve znojemském divadle. Od začátku až do konce jsme všichni napjatě sledovali příběh života spisovatele Stevensona a zároveň děj jeho slavného příběhu s velkým nadšením. Celé hlediště nadšeně tleskalo veřejné generální zkoušce muzikálu Ostrov pokladů, příběhu lásky, zrady, štěstí a pirátských výtržností, který se zajisté v Městském divadle v Brně bude hrát ještě dlouhou dobu. 

Před odjezdem do Znojma jsme se ještě před divadlem stačili vyfotit s představitelem Louise Stevensona (Aleš Slanina) a mořským vlkem Billy Bonesem (Jiří Mach). 

Na cestě zpět domů byly vyhodnoceny kvízy. Na prvním místě uspěly dívky z 2.A Eliška Bartoňková, Valentýna Lipovská a Michaela Küfhaberová, které na všechny otázky odpověděly nejpřesněji a vysloužily si tak sladké odměny. Děkujeme třídě 4.B, která kvízy připravila. Velké poděkování patří paní učitelce Rivolové za zajímavé doplnění k divadelnímu představení a nemenší poděkování samozřejmě patří paní učitelce Štimplové za velmi zajímavý výklad na výtvarné výstavě. Po příjezdu do Znojma jsme se všichni rozloučili s přáním hezkého víkendu a s nadějným tušením, že tato velmi vydařená exkurze nebyla ta poslední.

 

Text: Matěj Nešpor (2.A)

Foto: Hanka Teplá (4.B)


Autor: Mgr. Ladislava RivolováZveřejněno: 20.05.2015 • Přečteno: 2677x
Stránky čte
hostů: 62
a přihlášených
studentů: 1
Jídelníček
Úterý 23.04.2019
Polévka: chřestová
Hlavní jídla
1. kuřecí maso po čínsku
rýže dušená
2. brokolicový nákyp
brambory s máslem
Nápoj: čaj

Středa 24.04.2019
Polévka: bramborová s jáhlami
Hlavní jídla
1. svíčková na smetaně
houskový knedlík
2. zeleninové rizoto se šmakounem
salát
Nápoj: sirup

Další dny (do pátku 26.4.2019)
Nezapomeňte poblahopřát
Svátky
Dnes: Marcela
Zítra: Alexandra
Pozítří: Evžénie
© 1996-2019 Gymnázium Dr. Karla Polesného Znojmo
Obsah stránek neprošel redakční ani jazykovou úpravou!
Optimalizováno pro rozlišení 800*600 bodů a vyšší
a prohlížeč MS Internet Explorer ver. 5.5 a vyšší
Webmaster
Stránka byla sestavena za 0,46288 sekund.