Login: Heslo:
Úterý 18. září 2018
Výuka dnes již skončila.

Stravování pro veřejnost


Sportovní třídaPexeso

Jarní charitativní muzikálový koncert

Brněnská divadelní reprezentace ve znojemské kapličce.

 

Tři, dva, jedna, start! Česká hokejová reprezentace druhou květnovou neděli po několikáté navštívila francouzskou hokejovou branku, stejně tak již po několikáté navštívil Aleš Slanina Městské divadlo ve Znojmě se svým již každoročním jarním muzikálovým koncertem, který si vydobyl stejné ovace jako vítězní Češi v Dánsku proti Francii.

V Alešově mančaftu stanuli ostřílení hráči jako Andrea Zelová, Hana Holišová, ale i koncertní nováček Kristian Pekar, jenž nejvíce zapůsobil na většinu ženských diváckých srdcí a projevil se jako důležitá součást koncertní herecké sestavy, neboť každý tým potřebuje nějakou neokoukanou tvář, která má za cíl ohromit diváky. A byla to trefa do černého, většinu publika tvořily zástupkyně něžnějšího pohlaví.

Navíc Brňáci zpívali pro dobrou věc. Výtěžek z koncertu spolu se sbírkou studentů Gymnázia Dr. Karla Polesného ve Znojmě putoval k malé tříleté Sabince, která udatně bojuje proti zákeřné onkologické chorobě. Všichni doufáme, že jí tyto peníze pomohou v tomto těžkém souboji.

Jde se na věc! Aleš bez servítek rozjel opravdovou nálož muzikálových pecek, které bravurně a s noblesou odzpíval. Jmenovitě pěvecky zabrousil do Jesus Christ Superstar, Bítls, Spamalot, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť a mnoho dalších. Slanina si také vůbec poprvé střihnul společnou skladbu spolu s doprovodem školního sboru Gymnázia Dr. Karla Polesného, za niž všichni sklidili od diváků vřelý potlesk. Pod taktovkou sbormistra Jiřího Ludvíka zazněla píseň I found a překvapení pro Aleše o ztracené slanině. Šansonovou laťku posunula jeho herecká kolegyně Hana Holišová v roli Édith Piaf se šansonem Non, Je ne regrette rien a Milordem, publikum se jí odvděčilo bouřlivým potleskem. I koncertní nováček Kristian Pekar nezklamal a svými excelentními tanečními kreacemi rozproudil vážnou divadelní atmosféru znojemské kapličky.

Závěrem je třeba poděkovat Andree Zelové, Haně Holišové, Aleši Slaninovi, Kristianu Pekarovi, hudebnímu doprovodu z Městského divadla Brno, školnímu sboru Gymnázia Dr. Karla Polesného ve Znojmě, sbormistru Jiřímu Ludvíkovi, paní učitelce Ladislavě Rivolové a všem divákům koncertu, kteří přispěli na dobrou věc.

Zároveň děkujeme všem studetům i kantorům, kteří příspěli do školní dobročinné sbírky pro malou Sabinku. Předáno na obou koncertech spolu s hračkou.

 

 

Text: Štěpán Tesař, 1.D

Foto: Marcela Jirků, Iva Vitámvásová

 

 

 

Autor: Mgr. Ladislava RivolováZveřejněno: 16.05.2018 • Přečteno: 1088x
Stránky čte
hostů: 39
a přihlášených
studentů: 15
zák. zástupců: 2
Jídelníček
Zítra
Polévka: kmínová s kapáním
Hlavní jídla
1. kuřecí stehno na bylinkách
rýže
salát
2. zeleninové lečo
brambory s máslem
ovoce
Nápoj: čaj

Pozítří
Polévka: vývar s těstovinami
Hlavní jídla
1. hovězí maso vařené
koprová omáčka
brambory
2. žampionové rizoto se šmakounem
salát
Nápoj: sirup

Další dny (do čtvrtka 27.9.2018)
Nezapomeňte poblahopřát
Svátky
Dnes: Kryštof
Zítra: Zita
Pozítří: Oleg
Narozeniny brzy oslaví
Gerža Daniel
Gerža Jan
Heletej Michal
Kašpárková Veronika
Kudláček Tomáš
Procházková Simona
Slavíček David
Svoboda Radek
Vališ Radim
Zvěřina Richard
© 1996-2018 Gymnázium Dr. Karla Polesného Znojmo
Obsah stránek neprošel redakční ani jazykovou úpravou!
Optimalizováno pro rozlišení 800*600 bodů a vyšší
a prohlížeč MS Internet Explorer ver. 5.5 a vyšší
Webmaster
Stránka byla sestavena za 0,57455 sekund.