Login: Heslo:
Úterý 16. července 2019
Výuka se nekoná. Hlavní prázdninyStravování pro veřejnost


Sportovní třídaPexeso

Pomáháme hudbou...

Vánoční koncerty Aleše Slaniny a jeho hostů

V neděli 16. prosince 2018 se ve Znojmě v 15 a 18 hodin již tradičně sešli příznivci muzikálové kultury všeho věku. Poklidné adventní odpoledne trávili hosté v hledišti znojemského divadla společně se sólisty a hudebníky MdB na scéně, a to u příležitosti vánočních koncertů Aleše Slaniny, který se svými hosty na místní prkna zavítal po půlroce - tentokrát za doprovodu Andrey Zelové, Radky Coufalové, Jiřího Macha a Jana Brožka. Vystoupení si kromě komorní adventní atmosféry, která prosincová vystoupení bezesporu provází, opět zachovalo charitativní ráz.

Část výtěžku totiž putovala na pomoc malého Davídka, který se již ve věku tří let potýká se závažným onkologickým onemocněním. Jelikož podstupuje náročnou léčbu, je pro jeho rodiče jakákoli finanční výpomoc zcela vítaná.

Finanční podporu ze strany Gymnázia Dr. Karla Polesného, které je jedním z organizátorů znojemských koncertů, doplnili studenti o výtěžek dobročinné sbírky, kterou pro tento účel na škole zorganizovali. K předané peněžní částce pak dodali i hračky pro nemocného Davídka.

Odpolední koncert zahájil svým slovem kaplan Římskokatolické farnosti u kostela sv. Mikuláše otec Pavel Bublan, který svým duchovním zamyšlením při zapalování třetí adventní svíce popřál všem poklidné vánoční svátky. Při večerním koncertu k divákům s přáním veselých Vánoc promluvil ředitel gymnázia RNDr. Jiří Peroutka. Součástí obou koncertů bylo kromě sólových čísel brněnských umělců také vystoupení školního sboru DRKRPOL.

Nejen brněnští umělci tak byli přítomnými odměněni nadšenými ovacemi. Diváci pak z divadelního sálu odcházeli s příjemným vánočním (nejen) hudebním zážitkem, stejně jako s pocitem pomoci dobré věci.

Text: Nešpor Matěj, 6.A
Foto: Jirků Marcela

Autor: Mgr. Ladislava RivolováZveřejněno: 21.12.2018 • Přečteno: 465x
Stránky čte
hostů: 66
a přihlášených
studentů: 1
zák. zástupců: 1
Jídelníček
Jídelníček není připraven.
Nezapomeňte poblahopřát
Svátky
Dnes: Luboš
Zítra: Martina
Pozítří: Drahomíra
© 1996-2019 Gymnázium Dr. Karla Polesného Znojmo
Obsah stránek neprošel redakční ani jazykovou úpravou!
Optimalizováno pro rozlišení 800*600 bodů a vyšší
a prohlížeč MS Internet Explorer ver. 5.5 a vyšší
Webmaster
Stránka byla sestavena za 0,74229 sekund.