Login: Heslo:
Středa 27. března 2019
Výuka ještě nazačala. První hodina začne v 8.05.Stravování pro veřejnost


Sportovní třídaPexeso

Pomáháme hudbou...

Vánoční koncerty Aleše Slaniny a jeho hostů

V neděli 16. prosince 2018 se ve Znojmě v 15 a 18 hodin již tradičně sešli příznivci muzikálové kultury všeho věku. Poklidné adventní odpoledne trávili hosté v hledišti znojemského divadla společně se sólisty a hudebníky MdB na scéně, a to u příležitosti vánočních koncertů Aleše Slaniny, který se svými hosty na místní prkna zavítal po půlroce - tentokrát za doprovodu Andrey Zelové, Radky Coufalové, Jiřího Macha a Jana Brožka. Vystoupení si kromě komorní adventní atmosféry, která prosincová vystoupení bezesporu provází, opět zachovalo charitativní ráz.

Část výtěžku totiž putovala na pomoc malého Davídka, který se již ve věku tří let potýká se závažným onkologickým onemocněním. Jelikož podstupuje náročnou léčbu, je pro jeho rodiče jakákoli finanční výpomoc zcela vítaná.

Finanční podporu ze strany Gymnázia Dr. Karla Polesného, které je jedním z organizátorů znojemských koncertů, doplnili studenti o výtěžek dobročinné sbírky, kterou pro tento účel na škole zorganizovali. K předané peněžní částce pak dodali i hračky pro nemocného Davídka.

Odpolední koncert zahájil svým slovem kaplan Římskokatolické farnosti u kostela sv. Mikuláše otec Pavel Bublan, který svým duchovním zamyšlením při zapalování třetí adventní svíce popřál všem poklidné vánoční svátky. Při večerním koncertu k divákům s přáním veselých Vánoc promluvil ředitel gymnázia RNDr. Jiří Peroutka. Součástí obou koncertů bylo kromě sólových čísel brněnských umělců také vystoupení školního sboru DRKRPOL.

Nejen brněnští umělci tak byli přítomnými odměněni nadšenými ovacemi. Diváci pak z divadelního sálu odcházeli s příjemným vánočním (nejen) hudebním zážitkem, stejně jako s pocitem pomoci dobré věci.

Text: Nešpor Matěj, 6.A
Foto: Jirků Marcela

Autor: Mgr. Ladislava RivolováZveřejněno: 21.12.2018 • Přečteno: 328x
Stránky čte
hostů: 51
a přihlášených
studentů: 1
Jídelníček
Dnes
Polévka: gulášová
Hlavní jídla
1. fazole na kyselo, dušená šunka
chléb, okurek
pribináček
2. křenová omáčka
celozrnný knedlík
vejce
Nápoj: čaj

Zítra
Polévka: krupicová
Hlavní jídla
1. holandský řízek
brambory s máslem
salát
2. italské rizoto s olivami, tofu a sýrem
Nápoj: sirup

Další dny (do pátku 5.4.2019)
Nezapomeňte poblahopřát
Svátky
Dnes: Dita
Zítra: Soňa
Pozítří: Taťána
© 1996-2019 Gymnázium Dr. Karla Polesného Znojmo
Obsah stránek neprošel redakční ani jazykovou úpravou!
Optimalizováno pro rozlišení 800*600 bodů a vyšší
a prohlížeč MS Internet Explorer ver. 5.5 a vyšší
Webmaster
Stránka byla sestavena za 0,65739 sekund.