Login: Heslo:
Čtvrtek 17. ledna 2019
Výuka ještě nazačala. První hodina začne v 8.05.Stravování pro veřejnost


Sportovní třídaPexeso

Přežili jsme Titanic?

 

12. prosince 2018 se třída 7.A nalodila na autobus a vyplula směr Brno, kde byla naší cílovou destinací světová výstava TITANIC.

Jakmile jsme dorazili, každý dostal svůj palubní lístek a plavba výstavou s nejistým koncem mohla začít. Mohli jsme vidět dlaždice přímo z koupelen první třídy, flakonky od parfému, kterými dozajista voněla každá kajuta, prošli se chodbou v podpalubí, zažili i atmosféru třetí třídy, která sousedila s kotelnou a podle toho tam šlo také slyšet každé bouchnutí nářadí. Zájemci si mohli sáhnout na ledovec a všichni jsme poté prošli část, kde byla celá katastrofa minutu po minutě popisována. Na autentičnosti tomu dodaly i příběhy jednotlivých cestujících... Ať už příběh manželů Strausových, kdy žena slavného podnikatele odmítla nastoupit do záchranného člunu, protože si nedokázala představit, že by po několikaletém manželství nechala svého muže umřít samotného, nebo když lodní kapela zahrála těsně před potopením poslední skladbu, kterou byla pravděpodobně “Blíž k tobě, Bože můj”, kterou si kapelník Wallace Hartley přál zahrát na svém pohřbu...

Na závěr celé výstavy na nás čekal obrovský seznam všech cestujících, kde jsme se podle našeho palubního lístku našli a zjistili, jestli jsme byli mezi těmi šťastlivci, kteří vyvázli nebo ti, které si navždy vzal oceán.

Na závěr naší exkurze jsme se podívali do kapucínské hrobky, která se nachází v suterénu kapucínského kostela Nalezení svatého Kříže poblíž Zelného trhu, odkud jsme si krom informací z brněnské historie odnesli i důležitou větu, která by nám měla připomínat, že nic netrvá věčně a je potřeba žít každý den naplno. “Co jste vy, byli jsme i my, co jsme my, budete i vy.” Myslíte si, že je to klišé? A co třeba právě ti, kteří potopení Titaniku nepřežili? Co by dali za den navíc, aby se mohli rozloučit se svými blízkými, stihnout to, na co dosud nebyl čas nebo jen naposledy vidět sluneční paprsky? Jak řekl irský filozof Jack Foster: “Všichni jsme cestujícími na Titaniku.”

Eva Hrdličková

 

Autor: PhDr. Věra BurdováZveřejněno: 09.01.2019 • Přečteno: 335x
Stránky čte
hostů: 98
a přihlášených
studentů: 1
Jídelníček
Dnes
Polévka: krupicová
Hlavní jídla
1. moravský vrabec
zelí
chlupaté knedlíky
2. černá čočka se zeleninou, chléb, okurek
jogurt
Nápoj: sirup

Zítra
Polévka: zeleninová s drožďovými noky
Hlavní jídla
1. krůtí maso na kmíně
těstoviny
jogurt
2. dušená zelenina na smetaně
houskový knedlík, vejce
Nápoj: čaj
Pozn.: VÝDEJ 11,15 - 14,00

Další dny (do čtvrtka 31.1.2019)
Nezapomeňte poblahopřát
Svátky
Dnes: Drahoslav
Zítra: Vladislav
Pozítří: Doubravka
© 1996-2019 Gymnázium Dr. Karla Polesného Znojmo
Obsah stránek neprošel redakční ani jazykovou úpravou!
Optimalizováno pro rozlišení 800*600 bodů a vyšší
a prohlížeč MS Internet Explorer ver. 5.5 a vyšší
Webmaster
Stránka byla sestavena za 0,44664 sekund.