Login: Heslo:
Pondělí 25. března 2019
Právě probíhá 2. hodina. Přestávka začne v 09:45Stravování pro veřejnost


Sportovní třídaPexeso

Přežili jsme Titanic?

 

12. prosince 2018 se třída 7.A nalodila na autobus a vyplula směr Brno, kde byla naší cílovou destinací světová výstava TITANIC.

Jakmile jsme dorazili, každý dostal svůj palubní lístek a plavba výstavou s nejistým koncem mohla začít. Mohli jsme vidět dlaždice přímo z koupelen první třídy, flakonky od parfému, kterými dozajista voněla každá kajuta, prošli se chodbou v podpalubí, zažili i atmosféru třetí třídy, která sousedila s kotelnou a podle toho tam šlo také slyšet každé bouchnutí nářadí. Zájemci si mohli sáhnout na ledovec a všichni jsme poté prošli část, kde byla celá katastrofa minutu po minutě popisována. Na autentičnosti tomu dodaly i příběhy jednotlivých cestujících... Ať už příběh manželů Strausových, kdy žena slavného podnikatele odmítla nastoupit do záchranného člunu, protože si nedokázala představit, že by po několikaletém manželství nechala svého muže umřít samotného, nebo když lodní kapela zahrála těsně před potopením poslední skladbu, kterou byla pravděpodobně “Blíž k tobě, Bože můj”, kterou si kapelník Wallace Hartley přál zahrát na svém pohřbu...

Na závěr celé výstavy na nás čekal obrovský seznam všech cestujících, kde jsme se podle našeho palubního lístku našli a zjistili, jestli jsme byli mezi těmi šťastlivci, kteří vyvázli nebo ti, které si navždy vzal oceán.

Na závěr naší exkurze jsme se podívali do kapucínské hrobky, která se nachází v suterénu kapucínského kostela Nalezení svatého Kříže poblíž Zelného trhu, odkud jsme si krom informací z brněnské historie odnesli i důležitou větu, která by nám měla připomínat, že nic netrvá věčně a je potřeba žít každý den naplno. “Co jste vy, byli jsme i my, co jsme my, budete i vy.” Myslíte si, že je to klišé? A co třeba právě ti, kteří potopení Titaniku nepřežili? Co by dali za den navíc, aby se mohli rozloučit se svými blízkými, stihnout to, na co dosud nebyl čas nebo jen naposledy vidět sluneční paprsky? Jak řekl irský filozof Jack Foster: “Všichni jsme cestujícími na Titaniku.”

Eva Hrdličková

 

Autor: PhDr. Věra BurdováZveřejněno: 09.01.2019 • Přečteno: 485x
Stránky čte
hostů: 99
a přihlášených
studentů: 23
zák. zástupců: 1
Jídelníček
Dnes
Polévka: cizrnová
Hlavní jídla
1. rybí filé na másle
bramborová kaše
kompot
2. halušky se zelím
Nápoj: čaj

Zítra
Polévka: zeleninová s pohankou
Hlavní jídla
1. kuře na paprice
houskový knedlík
2. květákový mozeček
brambory s máslem
salát
Nápoj: sirup

Další dny (do pátku 5.4.2019)
Nezapomeňte poblahopřát
Svátky
Dnes: Marián
Zítra: Emanuel
Pozítří: Dita
© 1996-2019 Gymnázium Dr. Karla Polesného Znojmo
Obsah stránek neprošel redakční ani jazykovou úpravou!
Optimalizováno pro rozlišení 800*600 bodů a vyšší
a prohlížeč MS Internet Explorer ver. 5.5 a vyšší
Webmaster
Stránka byla sestavena za 0,61668 sekund.