Sportovní třída

Pexeso

FLORBAL

SUPERFINÁLE FLORBALOVÉ GYMZN LIGY

Do finále letošní GYMZN LIGY se probojovaly třídy, které skončily na 3. respektive 4.místě po základní části. V semifinále poté porazila 2.C druhý tým ze 4.C 2 : 0 na zápasy a třída 1.E dokonce vítěze základní části 3.C 2 : 1 na zápasy.
   Úvodní minuty finálového zápasu probíhaly celkem překvapivě ve prospěch nováčka z 1.E. Po chytře zahraném trestném úderu přeloboval obloučkem zkoprnělou obranu 2.C včetně brankáře Horníka Černý – 1 : 0. Od tohoto gólu začala zápas ovládat 1.E a během krátké doby se jim podařilo navýšit stav utkání na 3 : 0 V této chvíli se zdálo, že se zápas ubírá jasným směrem. Ještě v prvním poločase se ale podařilo 2.C dát kontaktní branku a následně začátkem druhého poločasu po zlepšeném výkonu dokonce vyrovnat na 3:3. Obě třídy předváděly nadále velkou bojovnost, 1.E opět odskočila do vedení o dvě branky na 6:4. Poté však hráči 1.E polevili a 2.C ze závěrečného tlaku v poslední minutě vyrovnala. Pravděpodobně sekundu po vypršení řádné hrací doby vstřelila 2.C dokonce další branku, která vyvolala velké emoce a nakonec nebyla rozhodčím Pánkem uznána.
   Šlo se tak do prodloužení, v němž měla více šancí 2.C, ale jak to tak bývá asi 30 sekund před konce se podařila nádherná střela do horního růžku Martinu Polehňovi a zápas tak rozhodl ve prospěch 1.E 7 : 6.
Branky: Černý 3, Polehňa 2, Koudela, Kobilíková  -  Matoušek 2, Machala 2, Šána,
                                                                                           Bazala

Vítězná třída 1.E hrála v sestavě: Vojta Dvořák – Martin Polehňa, Lukáš Černý, Vojta
                                                          Koudela, Jan Polák, Josef Skalka, Natka Kobylíková
                             a Eliška Willmannová

A ještě dodatek: Kromě tohoto vítězství ovládla stejná třída 1.E i turnaj ve futsalu, když ve finále zvítězila nad 8.A  9 : 4 a získala tím „dabl“.

Autor: Mgr. Robert ProcházkaZveřejněno: 15.05.2019 • Přečteno: 228x