Login: Heslo:
Úterý 16. července 2019
Výuka se nekoná. Hlavní prázdninyStravování pro veřejnost


Sportovní třídaPexeso

Republika oslavila stovku

Jarní charitativní koncerty Aleše Slaniny a jeho hostů

V neděli 9. června 2019 se ve Znojmě v 15 a 18 hodin již tradičně sešli příznivci muzikálové kultury. Tropické odpoledne trávili hosté v hledišti znojemského divadla společně se sólisty a hudebníky MdB na scéně, a to u příležitosti jarních koncertů Aleše Slaniny, který se svými hosty na místní prkna zavítal po půlroce - tentokrát za doprovodu Andrey Zelové, Lucie Bergerové, Jiřího Macha a Roberta Jíchy.

Na rozdíl od minulých ochutnávek z muzikálových hitparád se však tentokrát diváci těšili spojitému výběru napříč hudebními érami naší vlasti. K zaslechnutí byla řada slavných šlágrů, od nesmrtelných hitů divadla Semafor až po kultovní songy devadesátých let. Vystoupení si kromě své svižnosti a hudební rozmanitosti opět zachovalo charitativní ráz.


Část výtěžku totiž putovala na pomoc třináctiletého Radka, který se již ve svém věku potýká se závažným onkologickým onemocněním. Jelikož podstupuje nákladnou léčbu, je pro jeho rodiče jakákoli finanční výpomoc zcela vítaná.


Finanční podporu ze strany Gymnázia Dr. Karla Polesného, které je jedním z organizátorů znojemských koncertů, doplnili studenti o výtěžek dobročinné sbírky, kterou pro tento účel na škole zorganizovali. K předané peněžní částce pak Radkovi přidali i stavebnice, aby mu čas v nemocnici více ubíhal.


Nejen brněnští umělci tak byli přítomnými odměněni nadšenými ovacemi. Diváci pak z divadelního sálu odcházeli s příjemným hudebním zážitkem, stejně jako s pocitem pomoci dobré věci.

 

Text: Nešpor Matěj, 6.A
Foto: Jirků Marcela

Autor: Mgr. Ladislava RivolováZveřejněno: 21.06.2019 • Přečteno: 283x
Stránky čte
hostů: 45
a přihlášených
studentů: 1
zák. zástupců: 1
Jídelníček
Jídelníček není připraven.
Nezapomeňte poblahopřát
Svátky
Dnes: Luboš
Zítra: Martina
Pozítří: Drahomíra
© 1996-2019 Gymnázium Dr. Karla Polesného Znojmo
Obsah stránek neprošel redakční ani jazykovou úpravou!
Optimalizováno pro rozlišení 800*600 bodů a vyšší
a prohlížeč MS Internet Explorer ver. 5.5 a vyšší
Webmaster
Stránka byla sestavena za 0,73459 sekund.