Gymnázium Dr. Karla Polesného Znojmo

Státní škola s tradicí od roku 1919.

21červen 19
Republika oslavila stovku

Jarní charitativní koncerty Aleše Slaniny a jeho hostů

V neděli 9. června 2019 se ve Znojmě v 15 a 18 hodin již tradičně sešli příznivci muzikálové kultury. Tropické odpoledne trávili hosté v hledišti znojemského divadla společně se sólisty a hudebníky MdB na scéně, a to u příležitosti jarních koncertů Aleše Slaniny, který se svými hosty na místní prkna zavítal po půlroce - tentokrát za doprovodu Andrey Zelové, Lucie Bergerové, Jiřího Macha a Roberta Jíchy.

Na rozdíl od minulých ochutnávek z muzikálových hitparád se však tentokrát diváci těšili spojitému výběru napříč hudebními érami naší vlasti. K zaslechnutí byla řada slavných šlágrů, od nesmrtelných hitů divadla Semafor až po kultovní songy devadesátých let. Vystoupení si kromě své svižnosti a hudební rozmanitosti opět zachovalo charitativní ráz.


Část výtěžku totiž putovala na pomoc třináctiletého Radka, který se již ve svém věku potýká se závažným onkologickým onemocněním. Jelikož podstupuje nákladnou léčbu, je pro jeho rodiče jakákoli finanční výpomoc zcela vítaná.


Finanční podporu ze strany Gymnázia Dr. Karla Polesného, které je jedním z organizátorů znojemských koncertů, doplnili studenti o výtěžek dobročinné sbírky, kterou pro tento účel na škole zorganizovali. K předané peněžní částce pak Radkovi přidali i stavebnice, aby mu čas v nemocnici více ubíhal.


Nejen brněnští umělci tak byli přítomnými odměněni nadšenými ovacemi. Diváci pak z divadelního sálu odcházeli s příjemným hudebním zážitkem, stejně jako s pocitem pomoci dobré věci.

 

Text: Nešpor Matěj, 6.A
Foto: Jirků Marcela

Přečteno: 594x
Jídelníček
Dnes
Polévka: italská
Hlavní jídla:
  1. losos na másle, bramborová kaše, salát
  2. penne těstoviny s bazalkou, rajčaty a sýrem
Pití: čaj
Zítra
Polévka: zelná
Hlavní jídla:
  1. zbruf se sýrem, těstoviny
  2. černá čočka beluga se smetanou, chléb, okurek
Pití: sirup
Další dny